Zmiana logo BMW po 23 latach

Większość z nas nie pamięta tego jak logo marki BMW ewoluowało w ostatnich latach. Nic dziwnego, ponieważ ostatnia zmian logo BMW miała miejsce aż 23 lata temu, dlatego też większość z nas może nie pamiętać tego wydarzenia. Dziś jednak jesteśmy świadkami nowych zmian, które przechodzi aktualne logo BMW. Jak duże są te zmiany? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Logo BMW zostało zaktualizowane ze względu na nowe cyfrową erę, która coraz bardziej ma kojarzyć się z logiem niemieckiej marki. Jak wiadomo BMW coraz odważniej wchodzi w rynek aut elektrycznych, dlatego też zmiana jest jak najbardziej dedykowana nowym modelom elektrycznym, których w ofercie marki BMW będzie coraz więcej.

Jak wygląda logo BMW w aktualnej formie?

Niemiecki koncern nie ukrywa iż zmiana jest także pokoleniowa. Jak wiadomo czarna obwódka którą znamy z masek aut szczególnie innej kolorystyki niż czarnej, będzie dziś zastąpiona przezroczystym tłem, które będzie teraz dopasowywać się do każdego koloru auta. 

Kolejną istotną zmianą jest spłaszczenie wszystkich elementów które zawierało aktualne logo BMW. Stylistyka ma nawiązywać do dzisiejszych standardów a także wymagań coraz to młodszej generacji kierowców wsiadających za kółko samochodów marki BMW.

Z jakimi opiniami środowiska spotyka się nowe logo BMW?

Zdania w tym temacie jak zwykle są podzielone. Niektórzy bardzo negatywnie oceniają nowe logo a szczególnie brak znanego i cenionego, czarnego obramowania. Wielu ekspertów spójnie mówi o tym, że czarne logo nadawało odpowiedniej klasy marce z Niemiec. Nie brak jednak stwierdzeń, iż nowe logo odmłodziło markę i dało jej nowe tchnienie na kolejne lata względem swojego wizerunku.

Ile zmian zanotowało logo BMW?

BMW swoje pierwsze logo zarejestrowało w 1917 roku. Warto nadmienić iż od tamtego czasu logo zmieniało się aż 5 razy. Począwszy od 1933, 1953, 1967, 1997, aż do 2020 roku.  Wszystkie zmiany miały charakter kosmetyczny i zmieniało logo bardziej pod względem stylistycznym, niż względem całkowitej koncepcji.