Nowe SUV-y BMW z jednostką hybrydową

Jak wiadomo BMW lubi poszerzać swoją ofertę o nowe rozwiązania, które mogą być poszukiwane przez kierowców na rynku. Nowe modele w kategorii SUV potrafią nie tylko dobrze prezentować się na zewnątrz i posiadać bezbłędne mechanizmy elektroniczne, lecz coraz częściej mają oferować najlepsze osiągi względem spalania. Tym razem BMW chce postawić na auta, które będą jak najbardziej nieemisyjne w swojej kategorii.

Rozwiązaniem w tej kategorii mają być nowe modele X1 i X2. Właśnie one rozwinął się o kolejne odmiany, tym razem dostępne z napędem hybrydowym xDrive25e. Jego największym atutem jest możliwość pokonania w trybie całkowicie bez emisyjnym dystansu aż 50 kilometrowego.

Jakie parametry oferuje powyższy silnik?

Mowa tutaj oczywiście o 3 cylindrowym silniku benzynowym TwinPower Turbo o pojemności 1,5L. Silnik generuje moc 125 KM i posiada maksymalny moment obrotowy 220Nm. W ofercie dostępna jest jeszcze jedna jednostka, która posiada moc równą 95 KM, maksymalnym momencie 165Nm. Silnik benzynowy jest odpowiedzialny za przyśpieszenie przedniej osi, natomiast silnik elektryczny napędza tylną oś. Przeniesienie napędu jest możliwe za pomocą 6 stopniowej skrzyni Steptronic.

Łączna moc całego układu napędowego daje nam 220 KM i maksymalny moment obrotowy 385 Nm. 

Jakie osiągi generują takie silniki?

Jeśli chodzi o BMW X1 xDrive25e mówimy tutaj o przyśpieszeniu w 6,9 sekundy do setki. Jeśli jednak chodzi o hybrydową wersję X2, taką samą prędkość osiągniemy w 6,8 sekundy. Model X2 posiada także dodatkowy zapas mocy elektrycznej, który może zostać wykorzystany w momencie wyprzedzania.

Jeśli chodzi o prędkość maksymalną BMW X1 xDrive25e mamy do dyspozycji 193 km/h. Jeśli chodzi o model BMW X2 xDrive25e, mamy do wykorzystania 195 km/h.

Oba modele mogą się podobać zarówno pod względem osiągów jak i dużej ekonomiczności silników, dlatego też BMW widzi w nowych jednostkach silnikowych miejsce na spory sukces. Czas pokaże jak w praktyce będzie wyglądać cała ta sytuacja.