Gran Coupe dołączy do BMW serii 2

W ostatnim czasie mieliśmy wysyp serii 4, 6 i 8. Tym razem czas na coś bardziej kompaktowego, oznaczonego nie bez powodu wersją 2. Bawarska marka postanowiła w tej serii zaproponować ceniony model Gran Coupe, który spotyka się z bardzo dobrymi opiniami wśród kierowców.

Oferowane nam czterodrzwiowe coupe pierwszy raz pojawi się na wystawie samochodowej w Los Angeles, która będzie miała miejsce już w listopadzie 2020 roku. Samochód powinien trafić do swoich pierwszych odbiorców już na wiosnę 2021 roku co będzie idealną datą dla takiego auta.

Sprawdzona jakość w dobrym wydaniu

Fanatyków serii Gran Coupe z pewnością ucieszy fakt, iż nadwozie zostanie pobrane z poprzednich modeli o tej samej nazwie. BMW serii 2 w Gran Coupe będzie mogło pochwalić się 4526 mm długości, 1800 mm szerokości a także zaledwie 1420 mm wysokości. Powyższe wymiary mogą nam zdradzić iż samochód będzie prezentował sportową sylwetkę. Pomimo tego BMW chce zachować wygodę wszystkich pasażerów w środku poprzez zastosowanie szerokiego rozstawu osi (mowa tutaj o 2670 mm). Plusem będzie także pojemny bagażnik, który zapewni nam 430 L przepustowości. 

Jakie wersje silnikowe zaoferuje nam BMW serii 2?

W momencie premiery BMW w serii 2 będzie oferowane w trzech jednostkach silnikowych. Jedna z nich będzie wysokoprężna, natomiast dwie pozostałe będą benzynowe. Podstawową wersją będzie model 218i, który napędzany będzie 3 cylindrowym silnikiem o mocy 140 KM. Kolejną wersją będzie czterocylindrowy dieasel (model 220d) o pojemności dwóch litrów, generujących 190 KM. Ostatnim z nich będzie 4 cylindrowy silnik posiadający 306 KM, który rozpędzi BMW serii 2 w zaledwie 4,9 sekundy do setki.

Dla fanów sprowadzanych aut warto nadmienić iż na rynek amerykański zostały zapowiedziane także modele 228i xDrive z czterocylindrowym silnikiem o pojemności 2,0 L i mocy 231 KM. 

Jak zwykle BMW zadbało o szeroką ofertę nowej gamy aut, która ma trafić do różnych potrzeb klientów marki BMW. Pozostaje czekać tylko na premierę.