Nowa gałąź marki BMW oznaczona „eDrive” zdaje się być jednym z większych priorytetów bawarskiej marki motoryzacyjnej. Najlepszym tego przykładem jest wprowadzenie na rynek BMW X3 z elektrycznym napędem. Samochód już za rok trafi na rynek i zapowiadany jest jako potencjalny sukces w kategorii samochodów elektrycznych na światowym rynku

.

Warto przypomnieć że technologia eDrive w piątej generacji jest mocno zintegrowana z silnikiem elektrycznym, elektryką mocy i ze skrzynią biegów, która jest zawarta w jednej obudowie. Dużym plusem tych silników są mniejsze gabaryty, ale także i mniejsza masa w porównaniu do poprzedniej generacji tych samych silników. Poprawie uległa także moc, która została zwiększona o 30%. Warto dodać że BMW iX3 generuje dość pokaźną moc, ponieważ silnik dysponuje 270 KM i momentem obrotowym 400 Nm. Dzięki temu samochód przyśpiesza momentalnie, zostawiając konkurencję w tyle.

Jakie atuty jeszcze oferuje BMW iX3?

BMW chce pochwalić się nową akumulatorem, którego wydajność także została mocno zwiększona. Wspomniany akumulator bazuje na najnowszej technologii NMC-811 i w porównaniu z poprzednimi ogniwami gęstość akumulatora BMW iX3 została zwiększona o około 20%.

Jeśli chodzi o parametry samego akumulatora to moc energetyczna na poziomie 74 kWh pozwoli nam na pokonanie dystansu 440 km w cyklu testowym WLTP. Zużycie takiego akumulatora to zaledwie 20 kWh/100 km, co daje mu sporą przewagę nad konkurencją. Przynajmniej na dzień dzisiejszy.

 

Biorąc pod uwagę powyższe, BMW iX3 zapowiada się bardzo dobrym autem o świetnych parametrach prędkościowych a także o dużej wydajności energetycznej, która pozwoli nam na pokonywanie dość sporych dystansów. Biorąc pod uwagę powyższe, nawet w 2021 roku samochód powinien odnieść sukces. Tym bardziej iż wyjdzie z pod rąk zaufanej marki, która stawia coraz większe i bardziej pewne kroki w świecie aut elektrycznych.

.

Pozostaje nam poczekać na pierwsze testy iX3, które pojawią się już w przyszłym roku.